Laowa D-Dreamer 17 mm f/4,0 Zero-D do Fujifilm G

Najszerszy na świecie obiektyw do średnioformatowego systemu Fujifilm G

Laowa 17 mm f/4,0 Zero-D to w chwili swojej premiery najszerszy na świecie obiektyw do średnioformatowego systemu Fujifilm G. Zachwyca on nie tylko swoją znakomitą jakością optyczną, ale także niemal zerową dystorsją oraz niewielką minimalną odległością ostrzenia.

Krajobraz, architektura, reportaż

Niezwykle szeroki kąt widzenia (113°) oraz minimalna przysłona wynosząca f/4 sprawiają, że obiektyw sprawdza się znakomicie w wielu dziedzinach – od fotografii krajobrazowej, przez fotografię podróżniczą, po astrofotografię. Niska dystorsja oraz wierne odwzorowanie linii przypadną do gustu szczególnie specjalizującym się w fotografii architektury oraz wnętrz. Z Laowa 17 mm f/4,0 Zero-D stworzysz zdjęcia, które zachwycą oglądających niecodzienną perspektywą. Na jednym kadrze zmieścisz monumentalne budowle i rozległe krajobrazy. Minimalna odległość ostrzenia wynosząca 20 cm (od matrycy) pozwoli Ci znaleźć się w centrum akcji i pokazać temat zdjęcia w jego otoczeniu.

Zaawansowana budowa

Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 21 elementów rozmieszczonych w 14 grupach. Trzy soczewki o niskiej dyspersji oraz dwa szkła asferyczne zapewniają wysoką jakość obrazowania, co ma szczególne znaczenie podczas korzystania z wielomegapikselowych matryc aparatów średniego formatu. Przednia soczewka obiektywu pokryta została warstwą Frog Eye Coating zabezpieczającą przed kurzem i zabrudzeniami. Pięciolistkowa przysłona zastosowana w obiektywie pozwoli Ci zamienić punktowe źródła światła w piękne, dziesięcioramienne gwiazdki.

Manualna kontrola

Laowa 17 mm f/4,0 Zero-D z mocowaniem G jest obiektywem manualnym. Ostrzenie oraz ustawianie przesłony realizowane jest za pomocą płynnie działających pierścieni nastawczych. Daje to możliwość precyzyjnej kontroli nad wyglądem wykonywanego zdjęcia.

Akcesoria

W zestawie wraz z obiektywem znajduje się komplet dekielków na przód oraz tył obiektywu.

Ogniskowa

17 mm

Konstrukcja optyczna

21 elementów w 14 grupach

Przysłona minimalna

f/32

Przysłona maksymalna

f/4,0

Kąt widzenia

113°

Mocowanie filtra

86 mm

Liczba listków przysłony

5

Minimalna odległość ostrzenia (od matrycy)

20 cm

Ustawianie ostrości

manualne

Wymiary

12,5 x ⌀8,8 cm

Waga

829 g

Mocowanie

Fujifilm G

Kolor

czarny

  • obiektyw Laowa 17 mm f/4,0 Zero-D do Fujifilm G
  • osłona przeciwsłoneczna
  • dekielek na przód obiektywu
  • dekielek na tył obiektywu

Zobacz inne nasze obiektywy

Firma Laowa została utworzona przez grupę pasjonatów i ekspertów fotografii, którzy pragnęli stworzyć wyjątkowe, praktyczne i przystępne w cenie obiektywy.

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności

KONTAKT

Foxfoto
ul. Brukowa 10
91-341 Łódź
tel. 042 252 99 95
e-mail: info@foxfoto.pl